Чланом2.став 1.Уредбе прописано је да док траје опасност од ширења заразне болести COVID-19 ,за време боравка на јавним местима у затвореном простору,грађани су дужни да обавезно носе заштитне маске и одржавају међусобно растојање од најмање 1,5метар између два лица која не бораве у истом домаћинству,односно да на свака 4м2 може бити присутно једно лице. Такође у складу са наведеним чланом родитељи малолетне деце или деце са посебним потребама,односно њихови старатељи дужни су да обезбеде да деца носе заштитну маску у наведеним случајевима:

- у школском дворишту, приликом окупљања ученика;

- током трајања непосредног образовно-васпитног рада, у затвореном простору и на отвореном простору када не постоји одређена физичка дистанца;

- за време одмора у затвореном простору школе и на отвореном простору када не постоји одређена физичка дистанца;

- за време боравка у комуникационим просторијама школе;

- у другим случајевима приликом боравка у затвореном простору школе и на отвореном простору када не постоји одређена физичка дистанца;

Молимо родитеље да када доводе децу у школу не улазе већ децу прате до улаза у школску зграду или до капије школског дворишта где децу млађег узраста преузима дежурни учитељ/наставник и обавезно носе маску тако да прекрива нос,уста и браду.

У наставку је Упутство Министарства просвете о мерама заштите здравља ученика и запослених за основне и средње школе.

ПРЕУЗМИ УПУТСТВО